Cam Yangın Kapıları

heading

Yangın kapıları mekanlarda yangın sırasında güvenli alana çıkılmasını sağlayan, can güvenliği için son derece önemli kapılarıdır. Yangın kapısı, gelişen teknoloji ile birlikte gelişen ve sürekli yenilenen bir sektör haline gelmiştir. Yangın kapısı artık binalarda dekorasyona uygun, estetik bir şekilde de üretilmektedir. Projeye ve binanın yapısına uygun olarak üretilen yangın kapısı değişik şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada cam yangın kapıları projeler için önemli bir çözüm olmaktadır.

Cam yangın kapıları, paslanmaz çelik profil çerçeve içerisinde, yangına dayanıklı özel camlar ile üretilen kapılardır. Cam yangın kapıları üretilirken son derece dikkatli olunmalıdır. Bu kapıları üretirken kullanılacak cam malzeme son derece dayanıklı olmalıdır. Bu camlar sadece yangına değil baskıya ve ani hareketlere karşı da dayanıklı olmalıdır yani dış etkenlerden minimum düzeyde etkilenmelidir. Cam yangın kapıları üretilirken yönetmeliğe uygun kalınlıkta çerçeve ve cam malzeme kullanılmalıdır. Alev almayacak şekilde üretilen bu camlar ayrıca ısı ile birlikte genleşmelidir. Ayrıca bu kapıların montajı sırasında kullanılan contalar ve diğer malzemelerde ısı ile genleşen malzemeler olmalıdır. Cam yangın kapılarında paslanmaz çelik kol ve yönetmeliğe uygun panik bar kullanımına da dikkat edilmelidir. Kilit sistemi belirlenen kurallara uygun olmalıdır.

Cam yangın kapıları, hem güvenlik, hem de şeffaflığın şıklığını arayanlar için oldukça modern bir çözüm olacaktır. Gittikçe yaygınlaşan cam yangın kapılarını yaptırdığınız yerin gerekli sertifikalara sahip olmasına mutlaka dikkat edin.