Yangın Kapısı Firmaları

heading

Yangın kapısı konusunda sürekli gelişmeler yaşanmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde yangın kapıları artık sadece güvenlik açısından değil görsel açıdan da önemli bir hale gelmiştir. Çeşitli boyutlarda ve şekillerde üretilen yangın kapıları konusunda hizmet veren birçok firma mevcuttur. Yangın kapısı firmaları sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Yangın kapısı, okul, hastane, otel, şirket, alışveriş merkezi gibi binalarda ve çok katlı binaların tümünde bulunması zorunlu olan bir kapıdır. Güvenlik açısından son derece önemli olan yangın kapıları ile ilgili yönetmelik mevcuttur. Yangın kapısı firmaları üretim yaparken bu yönetmeliği göz önünde bulundurmak zorundadır. Belirlenen teknik şartnamede yer alan malzemelerin kullanılması zorunludur. Yangın kapısı firmaları her türlü projeye özel üretim gerçekleştirebilmektedir. Yangın kapılarının boyutu ya da şekli tamamen proje ile belirlenmektedir. Böylece yangın kapısının tek kanat mı yoksa çift kanat mı olacağı belirlenmektedir. Sonraki aşamada yapılan üretim ile birlikte yangın kapıları yangına dayanıklı toz boyalar ile boyanmaktadır. Günümüzde sadece alüminyum değil cam kullanılarak da yangın kapısı üretilebilmektedir. Yangın kapısı firmaları birbirinden farklı görüntüdeki yangın kapılarını kullanıcıların beğenisine sunmuştur. Yangın kapıları üretilirken görsellikten önce mutlaka kullanılan malzeme ve teknik detaylara dikkat edilmelidir.

Yangın kapısı firmaları özellikle sanayi bölgelerinde hizmet vermektedir. Gün geçtikçe sayısı artan yangın kapısı firmaları ile her türlü projenize uygun, yönetmelikte yazan malzemeler ile üretilmiş, yardımcı ekipmanları uygun kapıları alarak montajını yaptırabilirsiniz.