Yangın Kapısı Fiyatları

heading

Yangın Kapısı Fiyatları

Yangın kapıları, doğal afetlere karşı alınabilecek tedbirlerin başındadır. Bu kapılar yangına, sele ve gaz kaçaklarına karşı koruyucu ve sınırlandırıcıdırlar. Yangın kapıları, yangının oluştuğu alanda hapsolmasını sağlar. Dumanı ve ısıyı diğer bölmelere geçirmezler. Bu şekilde yangının sönmesine de yardım ederler. Aynı zamanda yangından kaçmak için kullanılan yangın merdivenlerine ulaşmayı güvenli kılarlar.

Yangın kapısı firmaları günümüzde artmaya başlamıştır. Yeni yapılan yönetmeliğe göre her yapının yangın merdiveni ve yangın kapısı bulundurması zorunludur. Yangın kapısı fiyatları, kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir. Yangın kapısının camlı olması, menteşelerinin dayanıklılık sınırı veya kapı kollarının güçlü olması daha pahalı bir yangın kapısı almanız demektir. Normal bir yangın kapısı ile panik barlı yangın kapısı fiyatları elbette ki farklı olacaktır. Yangın kapısının yapım maliyeti ne kadar artarsa, fiyatı da o kadar yükselecektir. Bazı yangın kapısı modellerinin satışı internet üzerinden de yapılmaktadır ancak internet üzerinden satış yapan firmaların güvenilirliği tartışılır.

Yangın kapısı fiyatları arttıkça, sizi doğal afetlerden koruma kapasiteleri de artacaktır. Panik barlı yangın kapıları daha etkili olurken, düz yangın kapıları biraz daha basittir. Yangın kapısını tamamen cam olarak sipariş vermek istiyorsanız yangın kapısı fiyatları biraz daha artacaktır. Fiyatlar, modelin dayanıklılığına göre değişecektir.

Yangın kapısı ne kadar büyük olursa, yangın esnasında kaçmak o kadar kolay olacaktır. 90 cm’den küçük ve 2050 cm’den kısa yangın kapılarına izin verilmemektedir. Bu yüzden bu oranlardan fazla yangın kapısı yaptırmalısınız. Yangın kapısı fiyatları, bu yükseklik ve genişlik oranları arttıkça daha fazla olacaktır. Can sağlığınız için firmamızdan yangın kapısı fiyatları ile ilgili bilgi alınız. Firmamız bütün belgelere sahiptir ve işini yıllardır eksiksiz olarak yapmaktadır.

Kısacası yangından korunmak için yangın kapısının önemi en az yangın merdiveni kadar vardır. Çok katlı binalarda yapılması zorunlu olan yangın kapıları bu yüzden çok önemli bir husustur. Yangın alanının dar kalması ve yangının kolay söndürülmesi için yangın kapısının güvenli ve yüksek ısıya dayanıklı olması gerekir. Ancak bu şekilde inşalar binadan hızlı ve kolay bir şekilde uzaklaşabilirler.