Yangın Kapısı Fiyatları

heading

Yangın, çeşitli nedenlerden meydana gelen ve insan sağlığını en fazla tehdit eden olaylardan biridir. Yangınlar kimi zaman elektrik sisteminden meydana gelirken kimi zaman sobalardan ya da dikkatsizlikten kaynaklanabilmektedir. Yangınlar için en önemli kaçış imkanı yangın merdivenleridir. Yangın merdivenlerine açılan kapılara ise yangın kapıları denilmektedir.

Yangın kapıları, metal sac, alüminyum gibi maddelerden üretilmektedir. Yangın kapıları aynı zamanda ısının geçişini geciktirecek şekilde dizayn edilmişlerdir. Yani yangın kapıları, yangın sırasında kişilere doğal yaşam ortamı oluşturmaktadır. Yangın kapıları dışarıdan kilitli, içeriden kolaylıkla açılabilecek şekilde dizayn edilmelidir. Böylece kişilerin yangın sırasında kaçışları kolay olacaktır. Fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra günümüzde yangın kapıları artık dekoratif olarak da tasarlanmaktadır. Yani binanın görünüşüne uyum sağlayabilecek renklerde ve desenlerde yangın kapıları üretilebilmektedir.

Yangın kapısı fiyatları konusunda çeşitli şirketler farklı özelliğe sahip ürünlerinde farklı fiyatlar belirlemişlerdir. Yangın kapısı fiyatları belirlenirken kullanılan malzemenin yapısı ve kalitesi oldukça önemlidir. Yangın kapısı fiyatları belirlenirken ayrıca kapının büyüklüğü ve tercih edilen dekoratif modeli de önemli etkenlerdir. Tüm bunların yanı sıra tercih edeceğiniz şirketin sektördeki yer i ve kalitesi de fiyat unsurunda etkilidir. Ayrıca yangın kapısı montajı da fiyat konusunda etkilidir.

Yangın kapısı alırken fiyattan daha önce kullanılan malzemenin kalitesine ve belirlenen kurallara uygun olup olmadığına dikkat edilmelidir. Güvenlik açısından son derece önemli olan yangın kapısı konusunda gereken özen gösterilmelidir.