Yangın Kapısı İmalatı

heading

Yangın Kapısı İmalatı

 

            Yangın gibi bir felaketten korunma yollarından olan, kaçış ve yapının tahliyesi için önem arz eden yangın kapısı imalatı, ülkemizde hız kazanan bir sektördür. Kanuni düzenlemeler gereği, yangın olan mekan ile teması engelleyip, insanların yaralanmadan tahliyesi için üretilen yangın kapıları, mutlaka konunun uzmanı firmalar tarafından yapılmalıdır.

 

            Yangın kapısı imalatı günümüzde dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi, ülkemizde de standartlara uygun şekilde üretilmektedir. Mühendislik çalışmalarının ardından, uzman ekiplerimiz tarafından, fabrikalarımızda ürettiğimiz yangın kapıları, her zaman denetçilerimiz tarafından kontrol edilmekte ve kalitesi onaylanmaktadır. Tüm ürünlerin yanmaz kalitede, yüksek ısıya dayanıklı metal alaşımlar ile alüminyumdan imal edilmektedir. Yangın kapıları ve beraberinde kullanılan duman fitilleri, açma kolları, kilitleri ve diğer aksesuarları dahil tüm donanımları, uluslar arası sertifikalara sahiptir. Yangın kapısı imalatı ve sonrasında montaj aşaması ile müşteriye tesliminde denetçilerimiz görevlerine devam etmektedir. İnsan hayatı söz konusu olan, yangın gibi felaketlerden kaçış için tasarlanan acil tahliye kapılarımız üzerinde, tüm dünyada tanınan uluslar arası işaretler ve her yaştan insanın kolayca kullanabileceği, panik kolları bulunmaktadır. Üretimden montaja kadar tüm denetimleri kontrollü olarak yapılan, yapıların yangından korunmasına yönelik olarak hazırlanmış yönetmeliklerde belirtilen şartlarda olan yangın kapılarımız, uygun renkleri ile kullanıldıkları yapının dekorasyonuna uygun olabilmektedir. Tek ve çift kanatlı yangın kapıları, yoğun olarak yüksek yaya trafiği olan yerler, okul, hastane gibi mekanlarda kullanıldığı gibi konutlarda da kullanılmaktadır.

 

            Yangın kapısı imalatı, çok katlı binaların yangın anında tahliyesi için tasarlanan, yangın merdivenlerine açılır durumda, ancak dışarıdan girişe izin vermeyen güvenlik önlemleri ile donatılmaktadır. İç mekanlarda kullanılan yangın kapılarında dekoratiflik açısından ve işlevselliğinin arttırılması için, ısıya ve darbelere dayanıklı cam bölmeler kullanılabilmektedir. Mutlaka yangın kapısı imalatı yapan firmaların, üretim sertifikasını inceleyin. Sertifika ve gerekli uzmanlık belgeleri olmayan firmaların, yapacağı ürünlere güvenmeniz, yangın veya benzer bir tehlikede görevini yerine getirmeyen bir kapı yüzünden, oldukça fazla zarar görebilirsiniz. Söz konusu insan olduğunda, firmamızın müşteri memnuniyeti referansları ve tecrübesi sayesinde, pazardaki konumu her geçen gün daha da yükselmektedir.