Yangın Kapısı Özelikleri

heading

Yangın Kapısı Özelikleri

Yangın kapıları insan hayatında önemli bir yer teşkil etmektedir. Bir yangın esnasında ilk akla gelen kaçış noktası yangın kapıları olmalıdır. Yangın kapıları binadan çıkış noktası olduğundan doğru şekilde planlanmalıdır. Bunun için ilk olarak binanın yangın kapısına uygunluğu tespit edilmelidir. Yangın kapısı olacak alanın yangın merdivenine açılabilmesi gerekmektedir.  Yangın kapıları özellikler bakımından oldukça güçlü bir yapıya sahiptirler. Yangın kapıları özellikleri gereğince ısıyı geçirmez yapıya sahiptirler. Böylece yangının yayılma olasılığını sıfıra indirerek insanların güvenli çıkışına olanak verirler. Yangın kapılarında özelliklerinden biride kendi kendine kapanır özellikle olması gerekmektedir. Çünkü insanlar telaş halinde zaman zaman umursamaz davranarak kapının kapanıp kapanmadığını kontrol etmek akıllarına gelemeyebilir.  Duman geçirmez olması şart olan yangın kapılarında işte bu noktada kendiliğinden kapanırlık çok büyük önem taşımaktadır. Eğer kapı kapanmazsa duman yayılarak sorun yaratabilir.  Yangın kapılarının en önemli özelliklerinden biri olarak kapının korunaklığı çok önemlidir.

Bunun yanı sıra yangın kapılarının erişebilir ve kullanışlı olması gerekmektedir. Kapıların kolayca her yaştaki insanın açabileceği nitelikte olması büyük önem taşımaktadır. Yangın kapılarının bir özelliği de hem içeriden hem de dışarıdan rahatça açılabilir olmasıdır.

Firmamız insan hayatını için önemli bir yer tutan yangın kapıları imalatlarını yangın kapısı özelliklerine uygun olarak özenli bir şekilde yapılandırmaktadır. Profesyonel denetimciler eşliğinde kalite kontrolünü üst düzeyde sağlayan firmamıza internet adresi ve iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.